Anticelulitidouvá masáž se zábalem

Skořicový zábal je kosmetická metoda využívána při tvarování postavy. Cílem metody je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou (a také křečovými žilami a popraskanými žilkami)

Fungování:

První fáze – anticelulitidová masáž se skořicovým olejem

Druhá fáze - nanášení krému

K metodě používáme jen speciální značkové krémy, které obsahují aktivní látky, jako jsou výtažky ze zázvoru, lískového oříšku a skořicový olej (obecný název tzv. skořicový krém).
Krém má 2 úlohy:
  • zlepšit buněčný metabolismus - spalování podkožního tuku, redukce tukových polštářků
  • podpořit krevní oběh a tak simulovat odvod toxických látek a zplodin procesu látkové výměny

Celý proces vede k přirozené detoxikaci tkáně.

Skořicový krém sám o sobě nemůže způsobit úbytek tuku nebo zlepšení vzhledu kůže. Je třeba aby toxiny a odpadní látky uvolněné z buněk byly také odvedeny systémem, který je k tomu určený. Toto zajišťuje třetí fáze techniky - bandáž.

Třetí fáze – vlastní terapie - tlaková bandáž

Provádí se pomocí speciální fólie. Výsledkem je stálý a rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak, který fólie vyvíjí zvenčí, způsobuje nárust vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Lymfatické a krevní cévy jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny. Takto putují toxické látky až do orgánů, kterými jsou vyloučeny z těla ven. Aby se tyto zplodiny mohly z organismu dobře vylučovat, je třeba zajistit dostatek tekutin v tkáních. Doporučujeme proto v den procedury postupně vypít 2 - 2,5l vody. Dodržování pitného režimu během celé kůry je velmi důležité. Dostatek tekutin zajišťuje dobrou funkci trávicího a vylučovacího systému - což se projeví i na zdravějším vzhledu kůže. Jen dobře zavodněná tkáň se dokáže rychle zbavovat odpadních látek. Pokud jde o skořicový zábal, při kontrolovaném příjmu 2 - 2,5l tekutin denně, lze po každé proceduře očekávat velmi znatelné úbytky na objemu (několik centimetrů).

Délka jedné procedury:

50min + 5-10min na zavíjení a odstraňování zábalu

Délka celé kůry:

7-10 procedur (hůře reagující případy až 20), zpočátku 2-3x týdně, pak alespoň 1x týdně

Následná péče:

Po úspěšné kůře doporučujeme jednu proceduru za 4-6 týdnů k udržení výsledků, příp. anticelulitikum k domácí péči.

Úbytek na objemu:

Po první proceduře až pět centimetrů kolem stehna. Úbytek na objemu a zlepšení přetrvává i několik dní. Po dalších procedurách se výsledek ustálí a dojde k dalšímu úbytku.


Nedoporučuje se:

  • aktuální nebezpečí tromboembolie
  • poranění kůže a jiné akutní onemocnění pokožky
  • alergie na obsah zábalu
  • skořice má zahřívací efekt a může u jedinců s citlivější pokožkou vyvolat nepříjemné podráždění
  • v případě alergie na skořici můžeme nabídnout ozónový zábal s tímž účinkem