Těhotenská masáž

Jde o jemnou relaxační a stimulační masáž, která s pomocí aromaterapie a mandlového oleje blahodárně působí na ženu i dosud nenarozené miminko zároveň, při které využíváme přírodní esenciální oleje. Používáme kvalitní oleje, které jsou naprosto vhodné pro dobu těhotenství. Směsi se přizpůsobují vždy jednotlivé nastávající mamince, dle její nálady a aktuálního stavu.

Těhotenská masáž

Tato masáž pomáhá odstranit únavu, stres a svalové napětí, zmírňuje otoky, ulehčuje adaptaci na změny v těle matky a zlepšuje vnímání vlastního těla i propojení s miminkem. Mandlový olej vyživuje pokožku, zvyšuje její elasticitu a pomáhá předcházet striím. Léčivé silice, které se do něho přimíchávají těsně před masáží, působí jak na tělesnou stránku (přes pokožku se dostávají přímo do krevního oběhu), tak svou vůní na psychiku ženy.
Silice si vyberete sama před masáží podle své momentální nálady a potíží. Tato masáž je naprosto bezpečná, příjemná a přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění. Masáž je vhodná po celé období těhotenství a dopřávat si ji můžete tak často, jak je Vám libo. Masíruje se celé tělo včetně břicha a obličeje.

Účinky masáže:

 • uvolňuje bolesti zad, šíje a hlavy
 • zmírňuje otoky a ulevuje pocitu těžkých nohou
 • zmírňuje těhotenskou nevolnost
 • harmonizuje psychiku ženy
 • zabraňuje popraskání pokožky a vzniku strií
 • zlepšuje vnímání vlastního těla a propojení s dosud nenarozeným dítětem
 • ulehčuje průběh těhotenství a porodu

Těhotné se mohou masírovat až ve čtvrtém měsíci těhotenství. Pokud by klientka měla běžné kontraindikace, jako je např. nízký nebo vysoký tlak lze masírovat, ale jen po domluvě s lékařem. V rizikovém těhotenství se masáž všeobecně nedoporučuje, ale je možná po konzultaci se svým lékařem a jeho potvrzení, že může být masáž provedena a neohrozí jak budoucí maminku tak její plod.

V pokročilé fázi těhotenství provádíme masáž zad v poloze vleže na boku. Při uvedeném postupu je možno dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu. V sedě se dá rovněž dobře promasírovat horní část hrudní páteře a krční páteř.

Takto lze těhotnou ženu masírovat téměř do doby těsně před plánovaným porodem.
Důležitý je výběr vhodných vonných (éterických) olejů.

Následující oleje by neměly být používány v prvním trimestru těhotenství:

čajovník, jasmín, kajeput, kanango, máta peprná, geranium, vavřín, ylang-ylang

Aplikovat by se neměly po celé těhotenství:

cedrové dřevo, cedrové listí, citronela, citronová tráva, cypřiš, elemium, estragon, hřebíček, jalovec, kafr, kmín, koriandr, majoránka, mateřídouška, myrha, muškátovo-oříškový, oregano, petržel, rozmarýn, růže, santal, saturejka, skořice, šalvěj, tymián červený, thuye, yzop, zázvor

Používáme především citrusové a borovicové éterické oleje.

Kontraindikace

Těhotenská masáž se nehodí pro každou ženu. Při následujících problémech je provádění těhotenské masáže vyloženě nevhodné:

 • bolesti podbřišku
 • vysoký krevní tlak
 • preeklampsie
 • diabetes
 • ranní nevolnosti

Masáž je bezpečná, využíváme pevné hlazení, ne tlak!

Délka masáže je maximálně 45 minut.