Zábaly

Rašelinové zábaly

Jedná se o kúru, kterou provádíme formou jednorázových, hygienických zábalů. Slouží k lokální tepelné terapii jako podpůrný prostředek při revmatických chronických onemocněních pohybového ústrojí, degenerativním onemocnění kloubů nebo poškození meziobratlových plotének. Doporučuje se při poruchách prokrvení a svalové bolesti, při zvýšené náchylnosti k nemocem a velkém pracovním zatížení. Pomáhá při kožních problémech a zlepšuje hydrataci a regeneraci pokožky.

Rašelinové zábaly

Působení rašeliny:

Termofyzikální

Jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo, získané jejím ohřátím se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 krát delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce. Speciální úpravou rašeliny podle této normy se podařilo tepelnou setrvačnost dále prodloužit o 20 % při současném zlepšení manipulace s výrobkem.

Biochemický

Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidy.

Tepelný zábal doporučujeme při:

  • subakutní a chronické stavech revmatického a traumatického původu
  • artróze
  • svalové kontraktuře
  • bolestech kloubů a páteře
  • vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení

Parafínové zábaly

Parafínový zábal jako kosmetická kúra

Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže.

Horké parafínové procedury se provádějí již léta ke zmírnění bolestí při artritidě, při zánětech šlach, svalů a při otocích.

Parafín je produkt, který má neobyčejnou schopnost zadržovat teplo. Pod vrstvou parafínového zábalu dochází k účinnému a dlouhodobému prohřátí a prokrvení pokožky a k výraznému pocitu úlevy a uvolnění svalů a kloubů. Parafínová vrstva zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Výsledkem je tzv. minisauna, při které může kůže účinněji absorbovat krémy udržující její vlhkost, vláčnost a výživu. Kůže, která byla suchá a hrubá, dosáhne jemnosti a zdravého vzhledu. Úspěch je viditelný již při prvním použití. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže.

Aplikace parafínového zábalu není limitována a je vhodné jej provádět podle potřeby.

Použití parafínu:

  • choroby pohybového aparátu
  • chronická revmatoidní artritida, choroby drobných kloubů končetin
  • zhrublá, mozolovitá, suchá, popraskaná pokožka rukou či nohou